Helpific vabatahtlikud ja abistajad

Zuzu: minu missioon on jätta tulevastele põlvedele vähemalt sama hea koht elamiseks, kui see meile anti

Parkmetsas piknikutekil istuv sinises kleidis ja tumepruunide juustega naine naeratab kaamerasse.
Zuzu Helpificu piknikul Sütiste parkmetsas. Fotograaf: Priit Grepp

Helpificu augustikuu sõber on keskkonnaaktivist Züleyxa “Zuzu” Izmailova, kes on oma lähedase kaudu kokku puutunud ka erivajadustega. “Olen täheldanud, et tihtipeale ei soovi inimene olla kellelegi teisele koormaks, isegi kui on keerukas kodust välja saada, käia poes või kohvikus. Pigem vaikitakse, kui otsitakse abi,” ütleb Zuzu. Ta usub, et koos saame luua ligipääsetavama ühiskonna.

Esitasime Zuzule mõned küsimused.


Loe edasi

Mare Abner: Puuetega inimestel on õigus teha seda, mis on lubatud ka tervetel inimestel

Mare Abner kodus. Foto: Mariann Lambing

Augustikuu Helpificu sõbraks on juuli lõpus oma 76. sünnipäeva tähistanud Mare Abner, kes on Eesti Puuetega Naiste Ühenduste Liidu tegevjuht. Mare on üks mitmest naisest, kelle avameelseid lugusid eneseotsingutest, naiseks olemisest, eneseteostusest ja paljust muust kajastatakse projektis “Mitte midagi puuetega naistele puuetega naisteta!”, mille üheks partneriks on ka Helpific. Projekti raames viiakse läbi puuetega naisi puudutavad uuringud, inimõiguste teemalised töötoad, fotonäitus ning luuakse ümarlaud strateegilise pikaajalise koostöö arendamiseks, mis töötab aktiivselt ja intensiivselt puuetega naiste õiguste edendamisel. Projekti tulemusena on puuetega naistel suurem teadlikkus inimõigustest ja võrdsest kohtlemisest, soolisest võrdõiguslikkusest, mitmekordsest diskrimineerimisest, inimkaubandusest, puuetega naiste vastu suunatud vägivallast. 


Loe edasi

Kertu Jukkum: Iga päev on oluline

Maikuu Helpificu sõbraks on loomi ja sporti armastav Kertu Jukkum. Küsisime Kertult, kuidas vaimne tervis korras hoida, milline on tema kokkupuude erivajadusega inimestega ning mis projektid on tal parasjagu käsil.


Loe edasi

Jaan Tammsalu: inimesed, kellel on puue, ei süüdista selles Jumalat

Jaan Tammsalu. Foto: Tallinna Jaani Koguduse koduleht, Sven Arbet.

Aprillis on Helpificu kuu sõbraks Tallinna Jaani koguduse vaimulik Jaan Tammsalu. Küsisime, mida tähendab tema jaoks erivajadus, miks ei julgeta alati abi küsida ning kas puudega inimesed suhtuvad Jumalasse teisiti.


Loe edasi

Naiste ja LGBT inimeste kogemusi on oluline kuulata

Kristel Rannaääre, Kristiina Raud ja Eva Marta Sokk. Foto: erakogu

Naistepäeva auks on Helpificu märtsikuu sõpradeks kolm toredat Eesti LGBT Ühinguga seotud naist – Eesti LGBT Ühingu tegevjuht Kristel Rannaääre, kommunikatsioonijuht Kristiina Raud ning kogukonnakoordinaator Eva Marta Sokk. Esitasime neile mõned küsimused naiseks olemise, LGBT+ inimeste õiguste ning mitmekesisuse kohta.


Loe edasi

Terved inimesed arvavad, et neile ei saa erivajadus tekkida

Mehhiko seltskond Kadrioru pargis. Foto: Priit Grepp

Tabasime sügisel Kadrioru pargis Mehhikost pärit abielupaari, kes elab ja töötab Tallinnas. Jalutamas olid nad koos külla sõitnud sugulastega. Esitasime mõned küsimused abistamise, sotsiaalsektori, aga ka unistuste kohta ning uurisime, kuidas mõjutab erivajadus inimeste elu Mehhikos.


Loe edasi

Jüri ja Tom: Erivajadusega inimeste probleemid pole prioriteediks

Tom Rüütel ja Jüri Lehtmets koos Helpificu asutaja Keiu Roosimäega.

Veebruar on sõbrakuu ning sel puhul on „Helpificu kuu sõbraks” ühe asemel koguni kaks inimest – Jüri Lehtmets ja Tom Rüütel. Nii Jüri kui ka Tom on erivajadusega ning on ise andnud panuse ka Helpificu loomisesse. Esitasime neile mõned küsimused nende elude, kogukondliku abistamise, koroonaaja ja digilahenduste kohta.


Loe edasi

Laura Prits: ainus inimene, kellele pead meeldima, oled sina ise

Laura Prits. Foto: Remo Tõnismäe/Postimees

Helpificu jaanuarikuu sõber on andekas laulja Laura Prits, kes tegutseb bändis Ziggy Wild ning on ühtlasi ka saatejuht. Esitasime Laurale mõned küsimused muusika, abistamise, abiküsimise ja ideaalse Eesti kohta.


Loe edasi

Mihkel Tikerpalu: meisse on istutatud teadmine, et kõigepealt tuleb ise hakkama saada

Näitleja Mihkel Tikerpalu. Foto: erakogu

Helpificu detsembrikuu sõber on Noorsooteatri näitleja Mihkel Tikerpalu, kes on teada-tuntud seriaalist Õnne 13 Uuevariku noorperemees Intsuna. Lisaks teatritööle aitab Mihkel hakkama saada vaegnägijatel – nimelt annab ta oma hääle kirjeldustõlkele. Esitasime Mihklile mõned küsimused.

1. Kuidas Sa kirjeldaksid end viie lausega?

Ma olen mees. Isa. Abikaasa. Näitleja. Tervisesportlane, kes ei tee sellega head ainult iseendale.

2. Kelleks Sa soovisid saada lapsena?

Ma ei mäleta, et mul oleks olnud tervet lapsepõlve läbivat tulevikuametit. Samuti ei kaldunud ma klassikasse ehk minu soovide seas ei olnud näiteks arsti, politseinikku, tuletõrjujat jms. Mäletan, et algklassilapsena, kui sai alguse minu suur huvi spordi vastu – mul käis kodus „Spordileht“ ja ma mängisin nii toas vaiba peal kui õues liivakastis ise erinevaid spordialasid läbi -, siis soovisin ma saada spordikommentaatoriks – see soov on mul ka väikeste mööndustega täitunud, sest teen hobi korras kirjeldustõlget spordivõistlustele, et need, kes ei näe või näevad vähe, saaksid ka tippspordi nautimisest osa.

3. Kindlasti on ka teatritöös tulnud ette iseäralike tegelaste mängimist? Mis piirist lõpeb Sinu arvates nn normaalne olemine ja algab erivajadus?

Me oleme kõik iseäralikud ning nii on ka tegelastega, keda teatris mängida olen saanud. Rolliloome üks tööriist ongi rolli iseärasus, mis teeb antud rollist erilise.


Loe edasi

Mari Jürjens: ma usun päriselt ka seda, et muusika võib päästa elusid

Helesinise mustrilise triiksärgi ja krunnikeeratud tumepruunide juustega naeratav naine looduses.
Näitleja ja laulja Mari Jürjens. Foto: erakogu

Helpificu oktoobrikuu sõber on vabakutseline näitleja, laulja ja laululooja Mari Jürjens. Ta armastab Eesti loodust ja veedab kõik vabad hetked pere seltsis. Esitasime Marile mõned küsimused erivajadusega inimeste abistamise, muusika ja unistuste Eesti kohta.


Loe edasi

Vunki mano! tunnustas Kuldvõtmekest Heaolu valdkonna eripreemiaga

Grupipilt Kuldvõtmekese liikmetest Urvaste kooli õpilaskodu mänguplatsil kiikede juures.
Kuldvõtmekese meeskond Urvaste kooli õpilaskodu mänguplatsil. Fotograaf: Viivika Nagel

Vunki mano! loometalgute žürii tunnustas Kuldvõtmekese meeskonda Heaolu valdkonna eripreemiaga, mille auhinnaraha 2000€ läheb projekti tegevuskava elluviimiseks. Meeskond otsis loometalgutel vastuseid küsimusele, kuidas toetada ürituste korraldajaid erivajadusega inimeste kaasamisel.


Loe edasi
0
    0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi