Projekt, mille eesmärgiks on suurendada vanemaealiste digipädevust, sai toetust Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt

Projekti tulemusena valmivad Eesti Puuetega Naiste Ühenduste Liidu liikmetele individuaalsed koolituskavad, mis suurendavad nende digipädevust ja parandavad toimetulekut erinevates olukordades (bussiaegade vaatamine, digiregistratuuri kasutamine, digiallkirja panemine, isikliku abistaja tellimine jne). Helpific kuulub Eesti Puuetega Naiste Ühenduste Liitu.

Koroonaaeg on eriti hästi toonud esile vajaduse tõsta vanemaealiste võimekust küsida kogukonnast lisatuge läbi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia. Põlvkonnapõhise õppe kaudu suurendame vanemaealiste teadmisi ja oskusi uudsete digilahenduste kasutamiseks, seal hulgas oskust kasutada alternatiivseid viise nn isikliku elu teenuste saamiseks nagu näiteks toidukoti ja ravimite kojutoomine, abi igapäevategevustes ja majapidamistöödel, jalutamisel jne.

Põlvkonnapõhist õpet viivad läbi noored vabatahtlikud, näiteks Helpificu tugikeskkonnast. On öeldud, et igas inimeses, sh noores, on loomuomane oskus anda edasi oma teadmisi. Vabatahtlike kaasamisega suureneb panus tugevama ja turvalisema kogukonna ja targa ühiskonna kujunemisse. Projekti raames suureneb põlvkondadevaheline arusaamine ja austus.

Projekti maksumus: 4000 eurot

Projektijuht: Kristina Amor

E-mail: kristina.amor@helpific.com

  • HELPIFIC MTÜ, Регистрационный номер: 80380146
  • Банковский счет: EE102200221061303677
  • SWEDBANK, SWIFT code/BIC: HABAEE2X
  • Helpific занесена в список благотворительных некоммерческих организаций Эстонии, освобожденных от подоходного налога с 01.07.2016 г.
  • Страница благотворительных взносов